Rekolekcje

 

Rekolekcje ignacjańskie dla osób niepełnosprawnych są to rekolekcje zamknięte trwające sześć dni. Są one oparte na metodzie proponowanej przez św. Ignacego i jego Ćwiczeniach Duchowych Główny nacisk położony jest na indywidualne spotkanie z Bogiem poprzez modlitwę i medytację. Pomaga temu atmosfera ciszy i milczenia, codzienne wprowadzenia do medytacji oraz rozmowy indywidualne z osobą prowadzącą rekolekcje.

Więcej...

 

W tym  roku, w ubiegłych latach

2018 sm 8Warszawa-Falenica 2018
więcej zdjęć

2017 08 sm2

 

Warszawa-Falenica 2017

więcej zdjęć

 

 

2016 Falenica dom

 

Warszawa-Falenica 2016

więcej zdjęć

 

Branszczyk2015

 

Brańszczyk 2015

więcej zdjęć

Brańszczyk 2014

 Więcej zdjęć

 

 

Brańszczyk 2013

więcej zdjęć


Rekolekcje ignacjańskie dla osób niepełnosprawnych - 2010 - 2011

 

BRAŃSZCZYK 2011
Warszawa-Bielany 2010,


Rekolekcje ignacjańskie dla osób niepełnosprawnych - 2008 - 2009

 BRAŃSZCZYK 2008, 2009

Rekolekcje ignacjańskie dla osób niepełnosprawnych - 2007

2007 sm Msz 

BRAŃSZCZYK 2007

 

Rekolekcje ignacjańskie dla osób niepełnosprawnych - 2006

 MAGDALENKA 2006

 

Rekolekcje ignacjańskie dla osób niepełnosprawnych - 2005

 MAGDALENKA 2005

 Najważniejszy czas dnia - Msza Święta

Rekolekcje ignacjańskie dla osób niepełnosprawnych - 2004
MAGDALENKA 2004

 REFLEKSJE, ŚWIADECTWA

 Jan Paweł II - Słowo do chorych
 Cierpienie i choroba są wpisane w tajemnicę życia człowieka na ziemi. Z pewnością należy walczyć z chorobą, bo przecież zdrowie jest darem Bożym. Ale ważne jest też, aby umieć odczytać zamysł Boży, kiedy cierpienie puka do naszych drzwi. "Kluczem" do jego odczytania jest Krzyż Chrystusa. Wcielone Słowo wyszło naprzeciw naszym słabościom, biorąc je na swoje barki w tajemnicy krzyża. Od tamtej chwili istnieje możliwość nadania sensu każdemu cierpieniu, dzięki czemu jest ono szczególnie cenne. Więcej...

 Refleksje
Mozaika przedstawiająca symbole chrześcijańskie: chleb i ryby. [...] Ale na szczęście jest jeszcze inne wybranie. Boże wybranie. Jakże bardzo różni się ono od wybrania przez świat. To wybranie zawsze ma tylko jedno przesłanie i nigdy nie oznacza żadnego niebezpieczeństwa. Oznacza schronienie, oznacza życie i radość. Zawsze, kiedy czuję się wybranym przez Boga mogę usłyszeć Jego czułe słowa szeptane mi do serca: "Tyś jest mój Syn, moja Córka umiłowana, w Tobie mam upodobanie". Jest to wybranie całkowicie bezwarunkowe, niezależne od tego, co ma do powiedzenia o mnie świat...   Więcej...

 

 Świadectwa
Zawsze po zakończeniu rekolekcji zastanawiamy się, co w nas pozostanie (oprócz emocji i wspomnień) z tych kilku pięknych dni, jak zostaliśmy wzbogaceni, jaki był sens pobytu w tym miejscu? Po wielu miesiącach chciałabym podzielić się kilkoma myślami na temat rekolekcji ignacjańskich w ogóle i tych, które przeżyliśmy w sierpniu, refleksjami, które przetrwały próbę czasu.
Powiedział nam ojciec Czesław na rozesłanie: "Nie zatrzymujcie tego, co tu przeżyliście dla siebie. Ponieście to dalej w świat. Dzielcie się".

Próbuję i czuję, że nie jestem w stanie przekazać tego doświadczenia. Zachęcam, abyście przyjeżdżali na rekolekcje spotkać się z Bogiem i ludźmi. Zachęcam do rekolekcji ignacjańskich w domach rekolekcyjnych.
Więcej...
Pragnęłam pojechać na rekolekcje po duchowe umocnienie. W niedzielę, przed moim wyjazdem, pożegnałam się z chorą mamą i do serca powiedziałam Matce Bożej: "niech Matka Boża opiekuje się moją mamą".
Byłam w Brańszczyku popołudniu, ale czułam się niepokorna i zagubiona. Moje życie nie jest łatwe, przez cały czas dźwigam ciężar, cierpienie i ból, które są dla mnie bardzo ciężkim krzyżem. Zaniosłam ten ciężar do Pana Jezusa... Więcej...

------------------------------------------

LINKI

 FAR - Fundacja Aktywnej Rehabilitacji. Fundacja  od 15 lat prowadzi kompleksowy program aktywizacji społecznej i zawodowej osób z trwałymi uszkodzeniami rdzenia kręgowego poruszających się na wózkach inwalidzkich. Jest organizacją pozarządową powstałą z inicjatywy wózkowiczów dla wózkowiczów - a więc doskonale rozumiejącą ich potrzeby i możliwości.
 Nowa rehabilitacja - strona Centrum Polskiej Rehabilitacji.
 Fundacja na Rzecz Chorych na SM im. bł. Anieli Salawy
 Niepełnosprawni - strona dla osób niepełnosprawnych. Znajduje się tu również dział: "Jak żyć z SM".

----------------------------------------

CookiesAccept

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem