Kalisz-zaproszenie na rekolekcje

Jezuici z Domu Rekolekcyjnego w Kaliszu zapraszają  na rekolekcje:

 
Rekolekcje kapłańskie - Zawierzyć Bogu do końca
 
Termin:   13-16.11. 2017 r.

Nikt z osób powołanych przez Boga nie wie dokładnie, jak będzie przebiegać jego droga powołania. Znamy tylko zarys drogi, znamy też warunki jakie należy spełnić, aby pójść za Panem. Gdy patrzymy na wielkich ludzi Boga w Biblii, możemy zauważyć jedno: nikt z nich nie przypuszczał, jakimi drogami poprowadzi go Pan. Powtarza się natomiast pewien „schemat”, prędzej czy później dochodzi do „punktu krytycznego”, w którym jesteśmy wezwani by zostawić wszystkie nasze „punkty podparcia” i całkowicie zdać się na Boga. Jest to nieunikniony moment zwrotny w naszym życiu, który – w zależności od tego, jako go przeżyjemy – decyduje albo o stagnacji, albo o naszym dalszym rozwoju – rozwoju według Bożych reguł wzrostu. Na przykładzie wybranych postaci biblijnych przyjrzymy się w rekolekcjach, jako dochodzi do owego „punktu krytycznego” i do czego jesteśmy wtedy wezwani. W atmosferze modlitwy, patrząc na nasze życie i wsłuchując się w Słowo Boże, będziemy zastanawiali się nad tym, co to znaczy zawierzyć i pozwolić się poprowadzić Bogu do końca … mimo wszystko.

Rekolekcje rozpoczynają się w poniedziałek 13 listopada (2017) kolacją o godz. 18.00 i kończą w czwartek 16. obiadem o godz. 12.30.
Rekolekcje poprowadzi o. Kazimierz Wójt SJ.    
 
Sesja: Dary i owoce Ducha Świętego
 
Termin:   5-7.01. 2018 r.
 
Życie wieczne nie jest tylko tym, które nastąpi po naszej śmierci, ono jest dostępne tu i teraz. Aby w pełni z niego korzystać, Bóg obdarował nas Duchem Świętym. Moc, jaką On nam daje, pozostaje jednak uśpiona w życiu wielu chrześcijan. Na sesji przypomnimy sobie, co mówi Biblia o darach i owocach Ducha Świętego oraz raz na zawsze zerwiemy z życiem pozbawionym pokoju i wewnętrznej radości. Zrozumiemy także, że chrześcijanin może dokonywać dziś takich samych rzeczy, jakich przed dwoma tysiącami lat dokonywał Jezus.
Sesję poprowadzi teolog biblijny o. Wojciech Żmudziński SJ.
 

CookiesAccept

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem